VTSR1603151GTF
Resistor Networks & Arrays
product image
VTSR1603151GTF Picture
SeekIC No. : 001572025 Detail
VTSR1603151GTF: Resistor Networks & Arrays
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VTSR1603151GTF
Quick Details
Product Type : Networks Circuit Type : Isolated
Number of Resistors : 8 Resistor Values : 150 Ohms
Tolerance : 2 % Temperature Coefficient : 100 PPM / C
Number of Pins : 16 Package / Case : TSSOP-16
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Dimensions : 4.39 mm W x 5.23 mm L x 1.09 mm H
Lead Spacing : 0.65 mm Termination Style : SMD/SMT
Packaging : Reel
Description
Product Type : Networks
Circuit Type : Isolated
Termination Style : SMD/SMT
Packaging : Reel
Tolerance : 2 %
Temperature Coefficient : 100 PPM / C
Number of Resistors : 8
Resistor Values : 150 Ohms
Lead Spacing : 0.65 mm
Package / Case : TSSOP-16
Dimensions : 4.39 mm W x 5.23 mm L x 1.09 mm H