VVC2-BGD-19M4400000
VCXO Oscillators 3.3V 50ppm -40C +85C 19.44MHz
product image
VVC2-BGD-19M4400000 Picture
SeekIC No. : 001166864 Detail
VVC2-BGD-19M4400000: VCXO Oscillators 3.3V 50ppm -40C +85C 19.44MHz
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VVC2-BGD-19M4400000
Mfg:
Vectron
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Package / Case : 7 mm x 5 mm Frequency : 19.44 MHz
Frequency Stability : 50 PPM Output Format : CMOS
Packaging : Reel Supply Voltage : 3.3 Volts
Termination Style : SMD/SMT Dimensions : 5 mm W x 7 mm L x 1.6 mm H
Minimum Operating Temperature : - 40 C Maximum Operating Temperature : + 85 C
Description
Frequency Stability : 50 PPM
Packaging : Reel
Termination Style : SMD/SMT
Minimum Operating Temperature : - 40 C
Maximum Operating Temperature : + 85 C
Supply Voltage : 3.3 Volts
Output Format : CMOS
Package / Case : 7 mm x 5 mm
Frequency : 19.44 MHz
Dimensions : 5 mm W x 7 mm L x 1.6 mm H