VVC2-BGD-38M8800000
VCXO Oscillators 3.3V 50ppm -40C +85C 38.88MHz
product image
VVC2-BGD-38M8800000 Picture
SeekIC No. : 001167810 Detail
VVC2-BGD-38M8800000: VCXO Oscillators 3.3V 50ppm -40C +85C 38.88MHz
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VVC2-BGD-38M8800000
Quick Details
Package / Case : 7 mm x 5 mm Frequency : 38.88 MHz
Frequency Stability : 50 PPM Packaging : Reel
Supply Voltage : 3.3 Volts Termination Style : SMD/SMT
Dimensions : 5 mm W x 7 mm L x 1.6 mm H Minimum Operating Temperature : - 40 C
Maximum Operating Temperature : + 85 C
Description
Output Format :
Supply Voltage : 3.3 Volts
Package / Case : 7 mm x 5 mm
Dimensions : 5 mm W x 7 mm L x 1.6 mm H
Frequency : 38.88 MHz