VY2220K29U2JS63V0
CAP CER 22PF 300V 10% RADIAL
product image
VY2220K29U2JS63V0 Picture
SeekIC No. : 002964054 Detail
VY2220K29U2JS63V0: CAP CER 22PF 300V 10% RADIAL
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VY2220K29U2JS63V0
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Series: VY2 Manufacturer: Vishay BC Components
Capacitance: 22pF Dimensions : 120.4 mm L
Voltage - Rated: 300VAC Tolerance: ±10%
Temperature Coefficient: U2J Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C Applications: Safety
Ratings: X1Y2 Package / Case: Radial - Disc
Size / Dimension: 0.295" Dia (7.50mm) Height - Seated (Max): 0.453" (11.50mm)
Thickness: - Thickness (Max): -
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm) Features: -
Packaging: Bulk
Description
Thickness: -
Features: -
Failure Rate: -
Tolerance: ±10%
Capacitance: 22pF
Thickness (Max): -
Mounting Type: Through Hole
Applications: Safety
Ratings: X1Y2
Package / Case: Radial - Disc
Packaging: Bulk
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Size / Dimension: 0.295" Dia (7.50mm)
Height - Seated (Max): 0.453" (11.50mm)
Manufacturer: Vishay BC Components
Series: VY2
Voltage - Rated: 300VAC
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C