VY2220K29U2JS6UV7
CAP CER 22PF 300V 10% RADIAL
product image
VY2220K29U2JS6UV7 Picture
SeekIC No. : 002963433 Detail
VY2220K29U2JS6UV7: CAP CER 22PF 300V 10% RADIAL
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VY2220K29U2JS6UV7
Quick Details
Series: VY2 Manufacturer: Vishay BC Components
Capacitance: 22pF Dimensions : 120.4 mm L
Voltage - Rated: 300VAC Tolerance: ±10%
Temperature Coefficient: U2J Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C Applications: Safety
Ratings: X1Y2 Package / Case: Radial - Disc
Size / Dimension: 0.295" Dia (7.50mm) Height - Seated (Max): 0.453" (11.50mm)
Thickness: - Thickness (Max): -
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm) Features: -
Packaging: Tape & Box (TB)Alternate Packaging
Failure Rate: -
Tolerance: ±10%
Capacitance: 22pF
Package / Case: Radial - Disc
Size / Dimension: 0.295" Dia (7.50mm)
Height - Seated (Max): 0.453" (11.50mm)
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Manufacturer: Vishay BC Components
Series: VY2
Voltage - Rated: 300VAC
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C