VY2221K29Y5SS63L7A
CAP CER 220PF 300V 10% RADIAL
product image
VY2221K29Y5SS63L7A Picture
SeekIC No. : 002963434 Detail
VY2221K29Y5SS63L7A: CAP CER 220PF 300V 10% RADIAL
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VY2221K29Y5SS63L7A
Quick Details
Series: VY2 Manufacturer: Vishay BC Components
Capacitance: 220pF Voltage - Rated: 300VAC
Dimensions : 120.4 mm L Tolerance: ±10%
Temperature Coefficient: Y5S Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C Applications: Safety
Ratings: X1Y2 Package / Case: Radial - Disc
Size / Dimension: 0.295" Dia (7.50mm) Height - Seated (Max): -
Thickness: - Thickness (Max): -
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm) Features: -
Packaging: Bulk
Description
Height - Seated (Max): -
Thickness: -
Features: -
Failure Rate: -
Tolerance: ±10%
Capacitance: 220pF
Thickness (Max): -
Mounting Type: Through Hole
Applications: Safety
Ratings: X1Y2
Package / Case: Radial - Disc
Packaging: Bulk
Size / Dimension: 0.295" Dia (7.50mm)
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Temperature Coefficient: Y5S
Manufacturer: Vishay BC Components
Series: VY2
Voltage - Rated: 300VAC
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C