W242200JBLF
Wirewound Resistors - Through Hole 220ohm 14watt 5%
product image
W242200JBLF Picture
SeekIC No. : 001675749 Detail
W242200JBLF: Wirewound Resistors - Through Hole 220ohm 14watt 5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
W242200JBLF
Mfg:
IRC
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Resistance : 220 Ohms Tolerance : 5 %
Power Rating : 14 Watts Temperature Coefficient : 75 PPM / C
Series : W20 Termination Style : Axial
Operating Temperature Range : - 55 C to + 350 C Dimensions : 8 mm Dia. x 38 mm L
Packaging : Bulk Product : Power Resistors Wirewound Vitreous Enamel
Description
Termination Style : Axial
Operating Temperature Range : - 55 C to + 350 C
Packaging : Bulk
Tolerance : 5 %
Product : Power Resistors Wirewound Vitreous Enamel
Temperature Coefficient : 75 PPM / C
Series : W20
Dimensions : 8 mm Dia. x 38 mm L
Resistance : 220 Ohms