W24258-70LL
Features: · Low power consumption: - Active: 350 mW (max.) - Standby: 25 mW (max.)· Access time: 55/70 nS (max.)· Single 5V power supply· Fully static operation· All inputs and outputs directly TTL compatible· Three-state outputs· Battery back-up operation capability· Data retention voltage: 2V (m...
product image
W24258-70LL Picture
SeekIC No. : 004544501 Detail
W24258-70LL: Features: · Low power consumption: - Active: 350 mW (max.) - Standby: 25 mW (max.)· Access time: 55/70 nS (max.)· Single 5V power supply· Fully static operation· All inputs and outputs directly TTL ...
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
W24258-70LL
  • Unit Price
  • Negotiable
Description
Features:
· Low power consumption:
   - Active: 350 mW (max.)
   - Standby: 25 mW (max.)
· Access time: 55/70 nS (max.)
· Single 5V power supply
· Fully static operation
· All inputs and outputs directly TTL compatible
· Three-state outputs
· Battery back-up operation capability
· Data retention voltage: 2V (min.)
· Packaged in 28-pin 600 mil DIP, 330 mil SOP and standard type one TSOP (8 mm ´ 13.4 mm)
Pinout
  Connection Diagram
Specifications
PARAMETER RATING UNIT
Supply Voltage to VSS Potential -0.5 to +7.0 V
Input/Output to VSS Potential -0.5 to VDD +0.5 V
Allowable Power Dissipation 1.0 W
Storage Temperature -65 to +150 °C
Operating Temperature 0 to 70 °C