YC164-JR-0710KL
Resistor Networks & Arrays 10K 5% CONVEX SQUARE 4x0603
product image
YC164-JR-0710KL Picture
SeekIC No. : 001560470 Detail
YC164-JR-0710KL: Resistor Networks & Arrays 10K 5% CONVEX SQUARE 4x0603
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
YC164-JR-0710KL
Mfg:
Yageo
Quick Details
Product Type : Arrays Circuit Type : Isolated
Number of Resistors : 4 Resistor Values : 10 KOhms
Tolerance : 5 % Temperature Coefficient : 200 PPM / C
Package / Case : 0164 Operating Temperature Range : - 55 C to + 155 C
Dimensions : 1.6 mm W x 3.2 mm L Termination Style : SMD/SMT
Packaging : Reel
Description
Number of Pins :
Lead Spacing :
Circuit Type : Isolated
Termination Style : SMD/SMT
Packaging : Reel
Resistor Values : 10 KOhms
Number of Resistors : 4
Tolerance : 5 %
Temperature Coefficient : 200 PPM / C
Product Type : Arrays
Dimensions : 1.6 mm W x 3.2 mm L