ZXT10N15DE6TC
Transistors Bipolar (BJT) 15V NPN SuperSOT4
product image
ZXT10N15DE6TC Picture
SeekIC No. : 00209135 Detail
ZXT10N15DE6TC: Transistors Bipolar (BJT) 15V NPN SuperSOT4
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ZXT10N15DE6TC
Mfg:
Diodes Inc. / Zetex
Quick Details
Transistor Polarity : NPN Collector- Emitter Voltage VCEO Max : 15 V
Emitter- Base Voltage VEBO : 5 V Maximum DC Collector Current : 4 A
Configuration : Single Quad Collector Maximum Operating Frequency : 120 MHz
Maximum Operating Temperature : + 150 C Mounting Style : SMD/SMT
Package / Case : SOT-23-6 Packaging : Reel
Description
DC Collector/Base Gain hfe Min :
Transistor Polarity : NPN
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Mounting Style : SMD/SMT
Packaging : Reel
Maximum DC Collector Current : 4 A
Emitter- Base Voltage VEBO : 5 V
Configuration : Single Quad Collector
Maximum Operating Frequency : 120 MHz
Collector- Emitter Voltage VCEO Max : 15 V