Position: Home > DataSheet > Index P > PM1 Series > PM105-821K-RC, PM105S-471M, PM105SB-100M-RC
Low Cost Custom Prototype PCB Manufacturer
PM105-821K-RC, PM105S-471M, PM105SB-100M-RC
PM105-821K-RC, PM105S-471M, PM105SB-100M-RC Selling Leads, Datasheet
MFG:JW Miller A Bourns Company (VA)  Category:Inductors, Coils, Chokes  Package Cooled:N/A  D/C:09+
PM105-821K-RC Picture
PM105-821K-RC, PM105S-471M, PM105SB-100M-RC Datasheet download
Five Points
Part Number: PM105-821K-RC
Category: Inductors, Coils, Chokes
MFG: JW Miller A Bourns Company (VA)
Package Cooled: N/A
D/C: 09+
Description: INDUCTOR POWER 10UH SHIELD SMD
Urgent Purchase
Attentive hint
Top Sellers:
TOP
PM105-821K-RC Suppliers
More PM105-821K-RC Suppliers
Select All
  • PM1000-2AA3EXJFFP
  • Vendor: Qualcomm D/C: 02+& Qty: 765  Adddate: 2026-05-13
  • Inquire Now
  • ASK SEMICONDUCTOR LTD   China
    Contact: Mr.Subaninfo@asksemi.com   MSN:asksemiconductor@hotmail.com
    Tel: 86-0755-33060075/0755-29183325/0755-83221176
    Fax: 86-0755-33060076
    (5)
  • PM100CFE060
  • Vendor: MITSUBISHI D/C: 03+&   Adddate: 2026-05-13
  • Inquire Now
  • TCLT Co.,LTD.   China
    Contact: Ms.BrandyHua
    Tel: 86-755-29929313ext801
    Fax: --
    (0)
About PM1+BASEPLATE
PDF/DataSheet Download
Datasheet: PM1+BASEPLATE
File Size: 253026 KB
Manufacturer:
Download : Click here to Download
Related PDF Download
Related Part Number
PM105S-471M Suppliers
More PM105S-471M Suppliers
Select All
  • PM1000-2AA3EXJFFP
    Fax: 86-0755-33060076
    (5)
  • PM100CFE060
  • TCLT Co.,LTD.   China
    Contact: Ms.BrandyHua
    Tel: 86-755-29929313ext801
    Fax: --
    (0)
About PM1+BASEPLATE
PDF/DataSheet Download
Datasheet: PM1+BASEPLATE
File Size: 253026 KB
Manufacturer:
Related PDF Download
Related Part Number
PM105SB-100M-RC Suppliers
More PM105SB-100M-RC Suppliers
PM105-821K-RC Parameters
Technical/Catalog InformationPM105-821K-RC
VendorJW Miller A Bourns Company (VA)
Inductance820H
Tolerance±10%
Package / Case0.386" L x 0.386" W x 0.228" H (9.80mm x 9.80mm x 5.80mm)
PackagingCut Tape (CT)
TypeFerrite Core
Current 240mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq-
Self Resonant Freq2MHz
DC Resistance (DCR)2.550 Ohm Max