04023A470FAT2A
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 47PF 25volts 1% C0G
product image
04023A470FAT2A Picture
SeekIC No. : 00875997 Detail
04023A470FAT2A: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 47PF 25volts 1% C0G
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
04023A470FAT2A
Quick Details
Capacitance : 47 pF Tolerance : 1 %
Voltage Rating : 25 Volts
Tolerance : 1 %
Capacitance : 47 pF
Parameters:
Technical/Catalog Information04023A470FAT2A
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance47pF
Voltage - Rated 25V
Tolerance±1%
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C