0451.080MR
Fuses 125V .8A W/AG Caps
product image
0451.080MR Picture
SeekIC No. : 00672339 Detail
0451.080MR: Fuses 125V .8A W/AG Caps
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
0451.080MR
Mfg:
Littelfuse
Quick Details
Current Rating : 0.08 Amp Voltage Rating : 125 Volts
Fuse Size / Group : Nano Termination Style : SMD/SMT
Fuse Type : Very Fast Acting Body Material : Ceramic
Packaging : Reel Product : Surface Mount Fuse
Description
Dimensions :
Body Material : Ceramic
Termination Style : SMD/SMT
Fuse Type : Very Fast Acting
Product : Surface Mount Fuse
Packaging : Reel
Fuse Size / Group : Nano
Voltage Rating : 125 Volts
Current Rating : 0.08 Amp
Parameters:
Technical/Catalog Information0451.080MR
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Current 80mA
Voltage - Rated 125V
Package / Case0.240" L x 0.106" W x 0.106" H (6.1mm x 2.69mm x 2.69mm)