0451.375MRL
Fuses 125V.375A
product image
0451.375MRL Picture
SeekIC No. : 00650651 Detail
0451.375MRL: Fuses 125V.375A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
0451.375MRL
Mfg:
Littelfuse
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Current Rating : 0.375 Amp Voltage Rating : 125 Volts
Fuse Size / Group : Nano Termination Style : SMD/SMT
Fuse Type : Very Fast Acting Body Material : Ceramic
Dimensions : 6.1 mm L x 2.69 mm W Packaging : Reel
Voltage Rating : 125 Volts
Current Rating : 0.375 Amp
Dimensions : 6.1 mm L x 2.69 mm W
Parameters:
Technical/Catalog Information0451.375MRL
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Current 375mA
Voltage - Rated 125V
Package / Case0.240" L x 0.106" W x 0.106" H (6.1mm x 2.69mm x 2.69mm)