05936.25UXS
Fuses F09BS Slo-Blo 6.25A Midget
product image
05936.25UXS Picture
SeekIC No. : 00672149 Detail
05936.25UXS: Fuses F09BS Slo-Blo 6.25A Midget
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
05936.25UXS
Mfg:
Littelfuse
Quick Details
Current Rating : 6.25 Amps Voltage Rating : 250 Volts
Fuse Size / Group : 5AG Termination Style : Cartridge
Fuse Type : Time Delay / Slow Blow Dimensions : 38.1 mm L
Packaging : Bulk Product : Midget Fuse
Description
Body Material :
Voltage Rating : 250 Volts
Fuse Type : Time Delay / Slow Blow
Packaging : Bulk
Termination Style : Cartridge
Fuse Size / Group : 5AG
Product : Midget Fuse
Current Rating : 6.25 Amps
Dimensions : 38.1 mm L
Parameters:
Technical/Catalog Information05936.25UXS
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Current 6.25A
Voltage - Rated 250V