06761.25MXEP
Fuses 1.25A Glass Body Fast Acting
product image
06761.25MXEP Picture
SeekIC No. : 00670211 Detail
06761.25MXEP: Fuses 1.25A Glass Body Fast Acting
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
06761.25MXEP
Quick Details
Current Rating : 1.25 Amps Voltage Rating : 250 Volts
Termination Style : Axial Fuse Type : Fast Acting
Body Material : Ceramic Dimensions : 10 mm L x 3.6 mm D
Packaging : Bulk Product : Axial Lead and Cartridge Fuses
Termination Style : Axial
Body Material : Ceramic
Packaging : Bulk
Product : Axial Lead and Cartridge Fuses
Fuse Type : Fast Acting
Dimensions : 10 mm L x 3.6 mm D
Current Rating : 1.25 Amps
Parameters:
Technical/Catalog Information06761.25MXEP
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Current 1.25A
Voltage - Rated 250V