10022753-022LF
FFC / FPC Connectors 22 POS VERT RECPT
product image
10022753-022LF Picture
SeekIC No. : 002165494 Detail
10022753-022LF: FFC / FPC Connectors 22 POS VERT RECPT
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
10022753-022LF
Quick Details
Product Type : Free Hanging Pitch : 2.54 mm
Number of Positions / Contacts : 22 Mounting Angle : Vertical
Mounting Style : Wire Housing Material : Polypropylene
Contact Material : Copper Alloy Contact Plating : Tin
Voltage Rating : 500 V Current Rating : 2 A
Contact Plating : Tin
Number of Positions / Contacts : 22
Voltage Rating : 500 V
Pitch : 2.54 mm
Current Rating : 2 A
Housing Material : Polypropylene
Parameters:
Technical/Catalog Information10022753-022LF
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Number of Positions 22
PackagingTray
Pitch0.100" (2.54mm)