12102U3R6BAT2A
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 200volts 3.6pF ULTRA LOW ESR
product image
12102U3R6BAT2A Picture
SeekIC No. : 00853449 Detail
12102U3R6BAT2A: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 200volts 3.6pF ULTRA LOW ESR
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
12102U3R6BAT2A
Quick Details
Capacitance : 3.6 pF Tolerance : 0.1 pF
Case Code - mm : 3225
Tolerance : 0.1 pF
Product : RF Microwave MLCCs
Capacitance : 3.6 pF
Parameters:
Technical/Catalog Information12102U3R6BAT2A
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance3.6pF
Voltage - Rated 200V
Tolerance±0.1pF
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C