172-050-112R021
D-Sub Standard Connectors 50POS Male 5A Steel
product image
172-050-112R021 Picture
SeekIC No. : 002036295 Detail
172-050-112R021: D-Sub Standard Connectors 50POS Male 5A Steel
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
172-050-112R021
Parameters:
Technical/Catalog Information172-050-112R021
VendorNorcomp Inc.
CategoryConnectors
Connector TypePlug, Male Pins
Contact FinishGold
Features-
Flange FeatureBoard Side (4-40)
Mounting TypeThrough Hole
Number of Positions 50
Number of Rows3
TerminationSolder
RoHS StatusRoHS Compliant
Other Names 172 050 112R021
172050112R021
3550MA ND
3550MAND
3550MA