1.25MM-28-9.5-B-0S
CABLE 28POS 9.5" FLAT FLEX
product image
1.25MM-28-9.5-B-0S Picture
SeekIC No. : 004206774 Detail
1.25MM-28-9.5-B-0S: CABLE 28POS 9.5" FLAT FLEX
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
1.25MM-28-9.5-B-0S
Mfg:
Parlex Corp
  • Unit Price
  • Negotiable
Parameters:
Technical/Catalog Information1.25MM-28-9.5-B-0S
VendorParlex Corp
CategoryCable Assemblies
Pitch0.049" (1.25mm)
Length9.50" (241.30mm)
Cable TypeFFC
Number of Conductors28
Length - Exposed Ends0.170" (4.32mm)
Lead Free StatusLead Free
RoHS StatusRoHS Compliant
Other Names 1 25MM 28 9 5 B 0S
125MM2895B0S
1 25MM 28 9 5 B0S ND