251R14S680GV4T
CAP CER 68PF 250V 2% NP0 0603
product image
251R14S680GV4T Picture
SeekIC No. : 002937457 Detail
251R14S680GV4T: CAP CER 68PF 250V 2% NP0 0603
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
251R14S680GV4T
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Series: S Manufacturer: Johanson Technology Inc
Capacitance: 68pF Voltage - Rated: 250V
Dimensions : 120.4 mm L Tolerance: ±2%
Temperature Coefficient: C0G, NP0 Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C Applications: RF, Microwave, High Frequency
Ratings: - Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension: 0.062" L x 0.032" W (1.57mm x 0.81mm) Height - Seated (Max): -
Thickness: - Thickness (Max): 0.035" (0.89mm)
Lead Spacing: - Features: High Q, Low Loss
Packaging: Cut Tape (CT)Alternate Packaging
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Failure Rate: -
Capacitance: 68pF
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Tolerance: ±2%
Voltage - Rated: 250V
Applications: RF, Microwave, High Frequency
Features: High Q, Low Loss
Thickness (Max): 0.035" (0.89mm)
Manufacturer: Johanson Technology Inc
Series: S
Size / Dimension: 0.062" L x 0.032" W (1.57mm x 0.81mm)
Parameters:
Technical/Catalog Information251R14S680GV4T
VendorJohanson Technology Inc (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance68pF
Voltage - Rated 250V
Tolerance±2%
PackagingDigi-Reel?
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Lead Spacing-