269-15K-RC
Resistor Networks & Arrays 10PIN 15KOhms 2%
product image
269-15K-RC Picture
SeekIC No. : 001578304 Detail
269-15K-RC: Resistor Networks & Arrays 10PIN 15KOhms 2%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
269-15K-RC
Mfg:
Xicon
  • Qty
  • 0~1
Quick Details
Product Type : Networks Circuit Type : Isolated
Number of Resistors : 5 Resistor Values : 15 KOhms
Tolerance : 2 % Temperature Coefficient : 200 PPM / C
Number of Pins : 10 Package / Case : SIP-10
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Dimensions : 5.08 mm W x 25.4 mm L x 2.5 mm H
Lead Spacing : 2.54 mm Termination Style : SIP
Packaging : Bulk
Description
Product Type : Networks
Circuit Type : Isolated
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Tolerance : 2 %
Temperature Coefficient : 200 PPM / C
Dimensions : 5.08 mm W x 25.4 mm L x 2.5 mm H
Lead Spacing : 2.54 mm
Packaging : Bulk
Termination Style : SIP
Number of Resistors : 5
Number of Pins : 10
Package / Case : SIP-10
Resistor Values : 15 KOhms