30QWK2C48
Application* Repetitive peak reverse voltage: VRRM = 120 V * Peak Forward Voltage: VFM = 0.85 V (max) * Average output rectified current: IO = 30 A * Low switching loses and output noise. Specifications Characteristics Symbol Rating Unit Repetitive peak reverse voltage VRRM 120 ...
product image
30QWK2C48 Picture
SeekIC No. : 004227575 Detail
30QWK2C48: Application* Repetitive peak reverse voltage: VRRM = 120 V * Peak Forward Voltage: VFM = 0.85 V (max) * Average output rectified current: IO = 30 A * Low switching loses and output noise. Specificat...
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
30QWK2C48
  • Unit Price
  • Negotiable
Description
Application
*  Repetitive peak reverse voltage: VRRM = 120 V
*  Peak Forward Voltage: VFM = 0.85 V (max)
*  Average output rectified current: IO = 30 A
*  Low switching loses and output noise.
Specifications
Characteristics Symbol Rating Unit
Peak one cycle surge forward current
(sine wave)
IFSM 250 (50 Hz) A
Junction temperature Tj -40~150 °C
Storage temperature range Rth (j-c) -40~150 °C