30QWK2CZ
Features: • Repetitive peak reverse voltage: VRRM = 120 V• Peak Forward Voltage: VFM = 0.85 V (max)• Average output recified current: IO = 30 A• Low switching losses and output noiseSpecifications Characteristic Symbol Value Unit Peak Repetitive Reverse Voltage ...
product image
30QWK2CZ Picture
SeekIC No. : 004227576 Detail
30QWK2CZ: Features: • Repetitive peak reverse voltage: VRRM = 120 V• Peak Forward Voltage: VFM = 0.85 V (max)• Average output recified current: IO = 30 A• Low switching losses and outp...
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
30QWK2CZ
Description
Features:
• Repetitive peak reverse voltage: VRRM = 120 V
• Peak Forward Voltage: VFM = 0.85 V (max)
• Average output recified current: IO = 30 A
• Low switching losses and output noise
Specifications
Characteristic Symbol Value Unit
Peak Repetitive Reverse Voltage
VRRM
120 V
Forward Continuous Current (Note 2) IO 30 mA
Forward Surge Current (Note 2) @ tp =10ms IFSM 250 (50 Hz) mA