30QWK2CZ47
Application* Repetitive peak reverse voltage: VRRM = 120 V * Peak Forward Voltage: VFM = 0.85 V (max) * Average output recified current: IO = 30 A * Low switching losses and output noise. Specifications Characteristics Symbol Rating Unit Repetitive peak reverse voltage V...
product image
30QWK2CZ47 Picture
SeekIC No. : 004227577 Detail
30QWK2CZ47: Application* Repetitive peak reverse voltage: VRRM = 120 V * Peak Forward Voltage: VFM = 0.85 V (max) * Average output recified current: IO = 30 A * Low switching losses and output noise. Specificat...
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
30QWK2CZ47
Description
Application
*  Repetitive peak reverse voltage: VRRM = 120 V
*  Peak Forward Voltage: VFM = 0.85 V (max)
*  Average output recified current: IO = 30 A
*  Low switching losses and output noise.
Specifications
Characteristics
Symbol
Rating
Unit
Repetitive peak reverse voltage
VRRM
120
V
Average output rectified current
IO
30
A
Peak one cycle surge forward current
(sine wave)
IFSM
250 (50 Hz)