30R135UPR
PTC Resettable Fuses 30V POLYFUSE 1.35A RADIAL LEADS
product image
30R135UPR Picture
SeekIC No. : 00686168 Detail
30R135UPR: PTC Resettable Fuses 30V POLYFUSE 1.35A RADIAL LEADS
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
30R135UPR
Mfg:
Littelfuse
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Hold Current : 1.35 A Trip Current : 2.7 A
Current Rating (Max) : 40 A Resistance : 0.13 Ohms
Maximum Voltage DC : 30 V Termination Style : Radial
Mounting Style : Through Hole
Description
Package / Case :
Maximum Voltage DC : 30 V
Current Rating (Max) : 40 A
Termination Style : Radial
Mounting Style : Through Hole
Resistance : 0.13 Ohms
Trip Current : 2.7 A
Hold Current : 1.35 A
Parameters:
Technical/Catalog Information30R135UPR
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Package / CaseRadial
PackagingTape & Box (TB)
Current - Hold (Ih) (Max)1.35A
Current - Trip (It)2.7A
Current - Max40A
Voltage - Max30V
Time to Trip7.3s
R Min/Max0.040 ~ 0.130 Ohm