30R135UU
PTC Resettable Fuses PTC 30V 1.35A POLY RADIAL LEADS
product image
30R135UU Picture
SeekIC No. : 00686190 Detail
30R135UU: PTC Resettable Fuses PTC 30V 1.35A POLY RADIAL LEADS
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
30R135UU
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Hold Current : 1.35 A Trip Current : 2.7 A
Current Rating (Max) : 40 A Resistance : 0.13 Ohms
Maximum Voltage DC : 30 V Termination Style : Radial
Package / Case :
Maximum Voltage DC : 30 V
Current Rating (Max) : 40 A
Termination Style : Radial
Mounting Style : Through Hole
Resistance : 0.13 Ohms
Trip Current : 2.7 A
Hold Current : 1.35 A
Parameters:
Technical/Catalog Information30R135UU
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Package / CaseRadial
PackagingBulk
Current - Hold (Ih) (Max)1.35A
Current - Trip (It)2.7A
Current - Max40A
Voltage - Max30V
Time to Trip7.3s
R Min/Max0.040 ~ 0.130 Ohm