30WQ03FNTR
Schottky (Diodes & Rectifiers) 3.5 Amp 30 Volt
product image
30WQ03FNTR Picture
SeekIC No. : 00194638 Detail
30WQ03FNTR: Schottky (Diodes & Rectifiers) 3.5 Amp 30 Volt
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
30WQ03FNTR
Quick Details
Product : Schottky Rectifiers Peak Reverse Voltage : 30 V
Forward Continuous Current : 3.5 A Max Surge Current : 535 A
Configuration : Single Dual Anode Forward Voltage Drop : 0.45 V
Maximum Reverse Leakage Current : 2000 uA Operating Temperature Range : - 40 C to + 150 C
Mounting Style : SMD/SMT Package / Case : DPAK (TO-252AA)
Packaging : Reel
Mounting Style : SMD/SMT
Peak Reverse Voltage : 30 V
Packaging : Reel
Configuration : Single Dual Anode
Forward Voltage Drop : 0.45 V
Package / Case : DPAK (TO-252AA)
Max Surge Current : 535 A
Forward Continuous Current : 3.5 A