331R472M040GT9E
Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded 4700UF 40V
product image
331R472M040GT9E Picture
SeekIC No. : 00725757 Detail
331R472M040GT9E: Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded 4700UF 40V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
331R472M040GT9E
  • Qty
  • 0~31
Quick Details
Capacitance : 4700 uF Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 40 Volts Operating Temperature Range : - 55 C to + 105 C
Termination Style : Radial Dimensions : 19.4 mm Dia. x 92.7 mm L
Product : High Temp Electrolytic Capacitors
Description
Lead Style :
Packaging :
Capacitance : 4700 uF
Tolerance : 20 %
Termination Style : Radial
Operating Temperature Range : - 55 C to + 105 C
Voltage Rating : 40 Volts
Dimensions : 19.4 mm Dia. x 92.7 mm L