3329W-1-202
Trimmer Resistors - Through Hole 1/4"RND 2KOHMS 10% 0.5WATTS
product image
3329W-1-202 Picture
SeekIC No. : 001267645 Detail
3329W-1-202: Trimmer Resistors - Through Hole 1/4"RND 2KOHMS 10% 0.5WATTS
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
3329W-1-202
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Product : Trimmer Resistors - Single Turn Product Type : Single Turn
Taper : Linear Resistance : 2 KOhms
Termination Style : SMD/SMT Power Rating : 200 mWatts
Tolerance : 25 %
Description
Number of Turns :
Voltage Rating :
Temperature Coefficient :
Termination Style : SMD/SMT
Power Rating : 200 mWatts
Tolerance : 25 %
Resistance : 2 KOhms
Parameters:
Technical/Catalog Information3329W-1-202
VendorBourns Inc.
CategoryPotentiometers, Variable Resistors
Resistance In Ohms2.00K
Power (Watts)0.5W, 1/2W
Number of TurnsSingle
Package / CaseSquare - 0.260" L x 0.240" W x 0.330" H (6.60mm x 6.10mm x 8.38mm)
PackagingTube
Adjustment TypeSide Adjustment
Tolerance±10%
Mounting TypeThrough Hole
Lead Free StatusContains Lead
RoHS StatusRoHS Non-Compliant
Other Names 3329W 1 202
3329W1202
3329W 202 ND
3329W202ND
3329W-202