3329W-1-504LF
product image
3329W-1-504LF Picture
SeekIC No. : 001266000 Detail
3329W-1-504LF: Trimmer Resistors - Through Hole 1/4"RND 500KOHMS 10% 0.5WATTS
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
3329W-1-504LF
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Product : Trimmer Resistors - Single Turn Product Type : Single Turn
Taper : Linear Resistance : 500 KOhms
Voltage Rating : 300 Volts Termination Style : SMD/SMT
Power Rating : 200 mWatts Tolerance : 25 %
Temperature Coefficient : 100 PPM / C
Taper : Linear
Product : Trimmer Resistors - Single Turn
Product Type : Single Turn
Voltage Rating : 300 Volts
Resistance : 500 KOhms
Termination Style : SMD/SMT
Power Rating : 200 mWatts
Tolerance : 25 %
Parameters:
Technical/Catalog Information3329W-1-504LF
VendorBourns Inc.
CategoryPotentiometers, Variable Resistors
Resistance In Ohms500K
Power (Watts)0.5W, 1/2W
Number of TurnsSingle
Package / CaseSquare - 0.260" L x 0.240" W x 0.330" H (6.60mm x 6.10mm x 8.38mm)
PackagingTube
Adjustment TypeSide Adjustment
Tolerance±10%
Mounting TypeThrough Hole
Lead Free StatusLead Free
RoHS StatusRoHS Compliant
Other Names 3329W 1 504LF
3329W1504LF
3329W 504LF ND