3329X-1-105LF
Trimmer Resistors - Through Hole 1/4" RD TRIMPOT 1M ST CERMET
product image
3329X-1-105LF Picture
SeekIC No. : 001268922 Detail
3329X-1-105LF: Trimmer Resistors - Through Hole 1/4" RD TRIMPOT 1M ST CERMET
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
3329X-1-105LF
Resistance : 1 MOhms Termination Style : SMD/SMT
Voltage Rating :
Power Rating :
Tolerance :
Product Type : Single Turn
Resistance : 1 MOhms
Termination Style : SMD/SMT
Parameters:
Technical/Catalog Information3329X-1-105LF
VendorBourns Inc.
CategoryPotentiometers, Variable Resistors
Resistance In Ohms1.00M
Power (Watts)0.5W, 1/2W
Number of TurnsSingle
Package / CaseSquare - 0.260" L x 0.240" W x 0.330" H (6.60mm x 6.10mm x 8.38mm)
PackagingTube
Adjustment TypeSide Adjustment
Tolerance±10%