3329X-1-201LF
Trimmer Resistors - Through Hole 1/4"RND 200ohm 10% 0.5WATTS
product image
3329X-1-201LF Picture
SeekIC No. : 001269052 Detail
3329X-1-201LF: Trimmer Resistors - Through Hole 1/4"RND 200ohm 10% 0.5WATTS
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
3329X-1-201LF
Taper : Linear Resistance : 200 Ohms
Voltage Rating : 300 Volts Termination Style : SMD/SMT
Power Rating : 500 mWatts (1/2 Watt) Tolerance : 25 %
Temperature Coefficient :
Taper : Linear
Product : Trimmer Resistors - Single Turn
Product Type : Single Turn
Resistance : 200 Ohms
Voltage Rating : 300 Volts
Power Rating : 500 mWatts (1/2 Watt)
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 25 %
Parameters:
Technical/Catalog Information3329X-1-201LF
VendorBourns Inc.
CategoryPotentiometers, Variable Resistors
Resistance In Ohms200
Power (Watts)0.5W, 1/2W
Number of TurnsSingle
Package / CaseSquare - 0.260" L x 0.240" W x 0.330" H (6.60mm x 6.10mm x 8.38mm)
PackagingTube
Adjustment TypeSide Adjustment
Tolerance±10%