382LX681M450N052
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 680uF 450V 20%
product image
382LX681M450N052 Picture
SeekIC No. : 00767760 Detail
382LX681M450N052: Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 680uF 450V 20%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
382LX681M450N052
  • Qty
  • 0~30
Quick Details
Capacitance : 680 uF Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 450 Volts Operating Temperature Range : - 25 C to + 85 C
Series : 382LX Diameter : 40 mm (1.57 in)
Length : 50.8 mm (2 in) Lead Spacing : 10 mm (0.39 in)
ESR :
Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 450 Volts
Capacitance : 680 uF
Operating Temperature Range : - 25 C to + 85 C
Lead Spacing : 10 mm (0.39 in)
Length : 50.8 mm (2 in)
Diameter : 40 mm (1.57 in)
Series : 382LX
Parameters:
Technical/Catalog Information382LX681M450N052
VendorCornell Dubilier Electronics (CDE)
CategoryCapacitors
Capacitance680F
ESR (Equivalent Series Resistance)-
FeaturesGeneral Purpose
Lifetime @ Temp.3000 Hrs @ 85°C
Maximum Temperature-40°C ~ 85°C
Size / Dimension1.575" Dia x 1.969" H (40.00mm x 50.00mm)
Lead Spacing-
Surface Mount Land Size-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial (Snap-In)
PackagingBulk
Tolerance±20%
Voltage Rating450V