425F35B016M0000
Crystals 16.0MHz 30ppm 13pF
product image
425F35B016M0000 Picture
SeekIC No. : 001128201 Detail
425F35B016M0000: Crystals 16.0MHz 30ppm 13pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
425F35B016M0000
Mfg:
CTS Electronic Components
Quick Details
Frequency : 16 MHz Tolerance : 30 PPM
Frequency Stability : 50 PPM Load Capacitance : 13 pF
Termination Style : SMD/SMT Package / Case : 2.5 mm x 2 mm
Dimensions : 2 mm W x 2.5 mm L x 0.65 mm H Packaging : Reel
Description
Operating Temperature Range :
Frequency : 16 MHz
Termination Style : SMD/SMT
Packaging : Reel
Frequency Stability : 50 PPM
Tolerance : 30 PPM
Package / Case : 2.5 mm x 2 mm
Load Capacitance : 13 pF
Dimensions : 2 mm W x 2.5 mm L x 0.65 mm H
Parameters:
Technical/Catalog Information425F35B016M0000
VendorCTS-Frequency Controls (VA)
CategoryCrystals and Oscillators
Frequency16MHz
Load Capacitance13pF
Package / Case2.5mm x 2.0mm
PackagingDigi-Reel?
Frequency Tolerance±30ppm
Mounting TypeSurface Mount
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C