531AA640M000BG
OSC SMD LLVPECL 640MHZ 3.3V
product image
531AA640M000BG Picture
SeekIC No. : 003415014 Detail
531AA640M000BG: OSC SMD LLVPECL 640MHZ 3.3V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
531AA640M000BG
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: Si531 Manufacturer: Silicon Laboratories Inc
Type: XO (Standard) Frequency: 640MHz
Function: Tri-State (Output Enable) Output: LVPECL
Voltage - Supply: 3.3V Frequency Stability: ±50ppm
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C Packaging : Reel
Current - Supply (Max): 121mA Ratings: -
Mounting Type: Surface Mount Size / Dimension: 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height: 0.065" (1.65mm) Package / Case: 6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Description
Type: XO (Standard)
Function: Tri-State (Output Enable)
Voltage - Supply: 3.3V
Frequency Stability: ±50ppm
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Ratings: -
Mounting Type: Surface Mount
Size / Dimension: 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Package / Case: 6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Packaging: Tray
Output: LVPECL
Manufacturer: Silicon Laboratories Inc
Height: 0.065" (1.65mm)
Frequency: 640MHz
Series: Si531
Current - Supply (Max): 121mA
Parameters:
Technical/Catalog Information531AA640M000BG
VendorSilicon Laboratories Inc
CategoryCrystals and Oscillators
Frequency640MHz
Package / Case-
Packaging-
Supply Voltage3.3V
TypeStandard
Frequency Stability±50ppm