812H-1C-C-24VDC
General Purpose / Industrial Relays 10A Mini 24VDC SPDT Flux Tight
product image
812H-1C-C-24VDC Picture
SeekIC No. : 002550213 Detail
812H-1C-C-24VDC: General Purpose / Industrial Relays 10A Mini 24VDC SPDT Flux Tight
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
812H-1C-C-24VDC
Quick Details
Contact Form : 1 Form C (SPDT-BM) Contact Current Rating : 10 A
Coil Voltage : 24 VDC Coil Current : 15 mA
Switching Voltage : 250 VAC Mounting Style : Through Hole
Contact Material : Silver Nickel Oxide
Description
Coil Resistance :
Coil Voltage : 24 VDC
Contact Form : 1 Form C (SPDT-BM)
Contact Current Rating : 10 A
Mounting Style : Through Hole
Switching Voltage : 250 VAC
Coil Current : 15 mA