A2500R24A00GM
RF Modules 2400MHz Radio Only Internal Antenna
product image
A2500R24A00GM Picture
SeekIC No. : 00128761 Detail
A2500R24A00GM: RF Modules 2400MHz Radio Only Internal Antenna
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
A2500R24A00GM
Mfg:
Anaren
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Product : Radio Modules Frequency Band : 2.4 GHz to 2.4835 GHz
Output Power : 0.5 dBm Interface Type : SPI
Operating Supply Voltage : 1.8 V to 3.6 V Antenna Connector Type : Internal
Maximum Operating Temperature : + 85 C Dimensions : 12 mm x 9 mm x 2.5 mm
Description
Supply Current Transmitting :
Supply Current Receiving :
Frequency Band : 2.4 GHz to 2.4835 GHz
Maximum Operating Temperature : + 85 C
Product : Radio Modules
Interface Type : SPI
Operating Supply Voltage : 1.8 V to 3.6 V
Dimensions : 12 mm x 9 mm x 2.5 mm