A2500R24C00GR
RF Modules 2400MHz Radio Only Connector
product image
A2500R24C00GR Picture
SeekIC No. : 00129375 Detail
A2500R24C00GR: RF Modules 2400MHz Radio Only Connector
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
A2500R24C00GR
Quick Details
Product : Radio Modules Frequency Band : 2.4 GHz to 2.4835 GHz
Output Power : 0.5 dBm Interface Type : SPI
Operating Supply Voltage : 1.8 V to 3.6 V Antenna Connector Type : U.FL
Maximum Operating Temperature : + 85 C Dimensions : 9 mm x 12 mm x 2.5 mm
Description
Supply Current Transmitting :
Supply Current Receiving :
Frequency Band : 2.4 GHz to 2.4835 GHz
Maximum Operating Temperature : + 85 C
Antenna Connector Type : U.FL
Product : Radio Modules
Interface Type : SPI
Operating Supply Voltage : 1.8 V to 3.6 V
Output Power : 0.5 dBm
Dimensions : 9 mm x 12 mm x 2.5 mm