ACV15N4.5
PWR SUPPLY LIN 15V 4.5A OVP SGL
product image
ACV15N4.5 Picture
SeekIC No. : 003812316 Detail
ACV15N4.5: PWR SUPPLY LIN 15V 4.5A OVP SGL
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ACV15N4.5
Type: Standard Product Number of Outputs: 1
Number of POTs : Single Voltage - Output: 15V
Voltage - Input: 100 ~ 240 VAC Output - 1 @ Current (Max): 15 VDC @ 4.5A
Output - 2 @ Current (Max): - Output - 3 @ Current (Max): -
Output - 4 @ Current (Max): - Power (Watts): 67W
Power Supply Type: Linear, Regulated (Open Frame) Applications: Commercial
Mounting Type: Chassis Mount Size / Dimension: 7.00" L x 4.87" W x 2.75" H (178.0mm x 123.0mm x 69.9mm)
Operating Temperature: 0°C ~ 50°C
Description
Type: Standard Product
Number of Outputs: 1
Output - 2 @ Current (Max): -
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Output: 15V
Voltage - Input: 100 ~ 240 VAC
Manufacturer: Emerson Network Power
Power Supply Type: Linear, Regulated (Open Frame)
Efficiency: 60%
Output - 1 @ Current (Max): 15 VDC @ 4.5A
Power (Watts): 67W
Series: ACV
Size / Dimension: 7.00" L x 4.87" W x 2.75" H (178.0mm x 123.0mm x 69.9mm)
Parameters:
Technical/Catalog InformationACV15N4.5
VendorEmerson Network Power
CategoryPower Supplies
Number of Outputs1
Power (Watts)115W
Voltage - Output15V
Voltage - Input100 ~ 240VAC
1st Output15 VDC @ 4.5A