ACV24N4.8
PWR SUPPLY LIN 24V 4.8A OVP SGL
product image
ACV24N4.8 Picture
SeekIC No. : 003812321 Detail
ACV24N4.8: PWR SUPPLY LIN 24V 4.8A OVP SGL
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ACV24N4.8
Number of POTs : Single Voltage - Output: 24V
Voltage - Input: 100 ~ 240 VAC Output - 1 @ Current (Max): 24 VDC @ 4.8A
Output - 2 @ Current (Max): - Output - 3 @ Current (Max): -
Output - 4 @ Current (Max): - Power (Watts): 115W
Power Supply Type: Linear, Regulated (Open Frame) Applications: Commercial
Mounting Type: Chassis Mount Size / Dimension: 9.00" L x 4.87" W x 2.75" H (229.0mm x 124.0mm x 70.0mm)
Operating Temperature: 0°C ~ 50°C
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Output: 24V
Voltage - Input: 100 ~ 240 VAC
Manufacturer: Emerson Network Power
Power Supply Type: Linear, Regulated (Open Frame)
Efficiency: 60%
Output - 1 @ Current (Max): 24 VDC @ 4.8A
Power (Watts): 115W
Series: ACV
Size / Dimension: 9.00" L x 4.87" W x 2.75" H (229.0mm x 124.0mm x 70.0mm)
Parameters:
Technical/Catalog InformationACV24N4.8
Number of Outputs1
Power (Watts)115W
Voltage - Output24V
Voltage - Input100 ~ 240VAC
1st Output24 VDC @ 4.8A