AFK226M16C12B-F
Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD SMT-AL(V-CHIP)
product image
AFK226M16C12B-F Picture
SeekIC No. : 00757201 Detail
AFK226M16C12B-F: Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD SMT-AL(V-CHIP)
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
AFK226M16C12B-F
Mfg:
Cornell Dubilier
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Capacitance : 22 uF Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 16 Volts ESR : 0.7 Ohm
Dimensions : 5 mm Dia. x 6.5 mm L x 5.8 mm H
Description
Operating Temperature Range :
Product :
Tolerance : 20 %
Capacitance : 22 uF
Voltage Rating : 16 Volts
ESR : 0.7 Ohm
Parameters:
Technical/Catalog InformationAFK226M16C12B-F
VendorCornell Dubilier Electronics (CDE)
CategoryCapacitors
Capacitance22F
ESR (Equivalent Series Resistance)700.0 mOhm
FeaturesGeneral Purpose
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 105°C
Maximum Temperature-55°C ~ 105°C
Package / CaseRadial - Surface Mount
PackagingBulk
Tolerance±20%
Voltage Rating16V