AFK226M80F24T-F
Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD 22uF 80V 20%
product image
AFK226M80F24T-F Picture
SeekIC No. : 00755309 Detail
AFK226M80F24T-F: Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD 22uF 80V 20%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
AFK226M80F24T-F
Mfg:
Cornell Dubilier
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Capacitance : 22 uF Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 80 Volts Operating Temperature Range : - 55 C to + 105 C
Dimensions : 8 mm Dia. x 10.2 mm L Product : Low ESR Electrolytic Capacitors
Description
ESR :
Tolerance : 20 %
Product : Low ESR Electrolytic Capacitors
Capacitance : 22 uF
Dimensions : 8 mm Dia. x 10.2 mm L
Operating Temperature Range : - 55 C to + 105 C
Voltage Rating : 80 Volts
Parameters:
Technical/Catalog InformationAFK226M80F24T-F
VendorCornell Dubilier Electronics (CDE)
CategoryCapacitors
Capacitance22F
ESR (Equivalent Series Resistance)1.300 Ohm
FeaturesGeneral Purpose
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 105°C
Maximum Temperature-55°C ~ 105°C
Package / CaseRadial - Surface Mount
PackagingTape & Reel (TR)
Tolerance±20%
Voltage Rating80V