AFS303.825E
Signal Conditioning 303.825MHz
product image
AFS303.825E Picture
SeekIC No. : 001686435 Detail
AFS303.825E: Signal Conditioning 303.825MHz
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
AFS303.825E
Mfg:
ABRACON
Quick Details
Product : SAW Filters Frequency : 303.825 MHz
Frequency Range : 303.72 MHz to 303.83 MHz Voltage Rating : 10 V
Bandwidth : 500 KHz to 800 KHz Termination Style : SMD/SMT
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C Packaging : Reel
Description
Impedance :
Package / Case :
Termination Style : SMD/SMT
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Packaging : Reel
Product : SAW Filters
Voltage Rating : 10 V
Frequency : 303.825 MHz
Frequency Range : 303.72 MHz to 303.83 MHz
Bandwidth : 500 KHz to 800 KHz
Parameters:
Technical/Catalog InformationAFS303.825E
VendorAbracon Corporation (VA)
CategoryFilters
Filter TypeBandpass
PackagingCut Tape (CT)
Package / Case0.197" L x 0.197" W x 0.059" H (5.00mm x 5.00mm x 1.50mm)
ApplicationsAutomotive
Frequency303.825MHz Center
Insertion Loss1.7dB
Bandwidth500kHz