AGR18125EF
Transistors RF MOSFET Power RF LDMOS Transistor
product image
AGR18125EF Picture
SeekIC No. : 00220792 Detail
AGR18125EF: Transistors RF MOSFET Power RF LDMOS Transistor
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
AGR18125EF
Mfg:
TriQuint Semiconductor
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Configuration : Single Transistor Polarity : N-Channel
Frequency : 1.8 GHz to 1.88 GHz Gain : 13.5 dB
Output Power : 125 W Drain-Source Breakdown Voltage : 65 V
Gate-Source Breakdown Voltage : 15 V Maximum Operating Temperature : + 150 C
Package / Case : 18125EF
Description
Continuous Drain Current :
Packaging :
Configuration : Single
Transistor Polarity : N-Channel
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Drain-Source Breakdown Voltage : 65 V
Gate-Source Breakdown Voltage : 15 V
Gain : 13.5 dB
Frequency : 1.8 GHz to 1.88 GHz
Output Power : 125 W