AIC1803ACS
Features: `Ultra-Low Quiescent Current at 13A (VCELL=3.5V).`Ultra-Low Power-Down Current at 1.3A (VCELL=2.3V)`Wide Supply Voltage Range: 2V to 18V.`Precision Overcharge Protection Voltage:4.35V± 30mV for the AIC1803A4.30V± 30mV for the AIC1803B4.25V± 30mV for the AIC1803C4.20V± 30mV for the AIC180...
product image
AIC1803ACS Picture
SeekIC No. : 004279104 Detail
AIC1803ACS: Features: `Ultra-Low Quiescent Current at 13A (VCELL=3.5V).`Ultra-Low Power-Down Current at 1.3A (VCELL=2.3V)`Wide Supply Voltage Range: 2V to 18V.`Precision Overcharge Protection Voltage:4.35V± 30m...
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
AIC1803ACS
Description
Features:
`Ultra-Low Quiescent Current at 13A (VCELL=3.5V).
`Ultra-Low Power-Down Current at 1.3A (VCELL=2.3V)
`Wide Supply Voltage Range: 2V to 18V.
`Precision Overcharge Protection Voltage:
4.35V± 30mV for the AIC1803A