ALC40A151BC350
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 150uF 350VDC 20% 25 X 35mm
product image
ALC40A151BC350 Picture
SeekIC No. : 00774556 Detail
ALC40A151BC350: Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 150uF 350VDC 20% 25 X 35mm
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ALC40A151BC350
Quick Details
Capacitance : 150 uF Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 350 Volts ESR : 694 mOhms
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C Diameter : 25 mm
Length : 67 mm Product : Aluminum Electrolytic Capacitors
Lead Spacing :
Tolerance : 20 %
Product : Aluminum Electrolytic Capacitors
Capacitance : 150 uF
Diameter : 25 mm
Voltage Rating : 350 Volts
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Length : 67 mm
ESR : 694 mOhms