AQ125A2R5BAJWE
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT AQ125 2.5pF 50volts C0G +/-0.1pF
product image
AQ125A2R5BAJWE Picture
SeekIC No. : 00862497 Detail
AQ125A2R5BAJWE: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT AQ125 2.5pF 50volts C0G +/-0.1pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
AQ125A2R5BAJWE
Mfg:
AVX
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Capacitance : 2.5 pF Tolerance : 0.1 pF
Voltage Rating : 50 Volts Temperature Coefficient / Code : 0 PPM / C
Case Code - in : 0505 Case Code - mm : 1414
Operating Temperature Range : - 55 C to + 175 C Product : RF Microwave MLCCs
Packaging : Waffle
Description
Voltage Rating : 50 Volts
Tolerance : 0.1 pF
Packaging : Waffle
Product : RF Microwave MLCCs
Case Code - in : 0505
Case Code - mm : 1414
Operating Temperature Range : - 55 C to + 175 C
Capacitance : 2.5 pF
Temperature Coefficient / Code : 0 PPM / C
Parameters:
Technical/Catalog InformationAQ125A2R5BAJWE
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance2.5pF
Voltage - Rated 50V
Tolerance±0.10pF
Dielectric MaterialCeramic
Package / Case0.055" L x 0.055" W x 0.020" H (1.40mm x 1.40mm x 0.59mm)
PackagingBulk
Maximum Temperature-55°C ~ 175°C