ASDXL10D44R
Board Mount Pressure / Force Sensors 0 in to 10 in H2O Sensor Differential
product image
ASDXL10D44R Picture
SeekIC No. : 002677986 Detail
ASDXL10D44R: Board Mount Pressure / Force Sensors 0 in to 10 in H2O Sensor Differential
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ASDXL10D44R
Mfg:
Honeywell / Microswitch
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Operating Pressure : 0 psi to 0.36 psi Pressure Type : Differential
Accuracy : 2 % Output Type : Digital
Mounting Style : Through Hole Operating Supply Voltage : 4.75 V to 5.25 V
Package / Case : DIP-8
Description
Port Type :
Accuracy : 2 %
Mounting Style : Through Hole
Output Type : Digital
Pressure Type : Differential
Package / Case : DIP-8
Operating Supply Voltage : 4.75 V to 5.25 V
Operating Pressure : 0 psi to 0.36 psi