ASP-134602-01
CONN SNGL-END ARRAY MALE 400POS
product image
ASP-134602-01 Picture
SeekIC No. : 003018477 Detail
ASP-134602-01: CONN SNGL-END ARRAY MALE 400POS
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ASP-134602-01
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: ASP Manufacturer: Samtec Inc
Connector Type: Array, Male Pins Number of Positions: 400
Pitch: 0.050" (1.27mm) Number of Rows: 10
Mounting Type: Surface Mount Features: Board Guide
Contact Finish: Gold Contact Finish Thickness: 30µin (0.76µm)
Packaging: Tape & Reel (TR) Package / Case : SSOT-3
Mated Stacking Heights: -
Description
Mounting Type: Surface Mount
Features: Board Guide
Contact Finish: Gold
Contact Finish Thickness: 30µin (0.76µm)
Packaging: Tape & Reel (TR)
Height Above Board: 0.181" (4.60mm)
Mated Stacking Heights: -
Pitch: 0.050" (1.27mm)